ЧЕСТИТКА ГРАДОНАЧЕЛНИЦЕ ДРАГАНЕ ЛУКИЋ ПОВОДОМ ДАНА ГРАДА

Поштоване суграђанке и суграђани,
у име Града Лознице и у своје лично име, честитам вам Дан града.

Овај дан је прилика да се са поштовањем сетимо свега што је Лозница била кроз своју историју, али и да јасно кажемо какав град желимо да градимо. Град који чува своје име, свој језик, своју Дрину, Гучево, Бању Ковиљачу и Тршић, али и град који иде напред, отвара врата новим идејама, младим људима, породицама, привреди и свима који у Лозници виде место за живот, рад и стварање.

 

Наш град ове године обележава велики јубилеј, 160 година од добијања статуса вароши. То није само број. То је прича о генерацијама које су градиле, чувале и волеле Лозницу. На нама је да ту причу наставимо одговорно, поштено и са вером у људе.

Зато Дан града припада свима нама. Нека нам буде подсетник да само заједно можемо да чувамо оно што имамо и стварамо оно што тек долази.

Свим грађанима Лознице желим добро здравље, мир, породичну срећу и понос због града којем припадамо.

Срећан Дан града Лознице!

Драгана Лукић
градоначелница Лознице